Hotel U Zlatého lva
0%

O nás

Přijměte pozvání do Hotelu U Zlatého lva. Nabízíme ubytování v historickém centru města Havlíčkův Brod v půli cesty mezi Prahou a Brnem.

O Hotelu U Zlatého lva

Historie a současnost

Hotel U Zlatého lva je situován v historickém centru města Havlíčkův Brod na Havlíčkově náměstí.

Hotel se nachází na severní straně náměstí ve třetím domě zprava č.p. 176. Býval zde nejstarší známý městský hostinec U Zlatého lva, poprvé písemně doložený roku 1559. Tento ubytovací hostinec nabízel svoje služby s malými přestávkami až do 20. let 20. století.

Historie
1559 – první zmínka o hostinci U zlatého lva

1634 – tohoto roku zde pravděpodobně strávil poslední dny svého života Jan Rudolf Trčka z Lípy, majitel města a poslední příslušník svého rodu

1836 – při své cestě z poslední korunovace českým králem, využil “našich služeb” císař Ferdinand V. Dobrotivý se svou chotí

1920 – ukončení činnosti ubytovacího hostince U Zlatého lva2002 – dům kupují současní majitelé, dům prochází kompletní rekonstrukcí a připravuje se navázat na svou staletou tradici

1. dubna 2004 – slavnostní otevření zrekonstruovaného Hotelu U Zlatého lva
– od chvíle svého znovuotevření jsme měli čest hostit například předsedu senátu České republiky pana Petra Pitharta nebo velvyslance Japonského císařství v ČR

Poloha hotelu

Lokalita

Havlíčkův Brod a jeho okolí nabízí množství zajímavých procházek a výletů.
Havlíčkův Brod: město označované jako barokní klenot Posázaví. Centrum města bylo vyhlášeno městskou památkovou zónou. Kostel Nanebevzetí Panny Marie ze 13. století.
Havlíčkova Borová: památník Karla Havlíčka Borovského umístěný v jeho rodném domě. Kostel sv. Víta - dominanta obce, ale také celého zdejšího kraje.
Chotěboř: Zámek s expozicí městského muzea. Nedaleko města vede obdivovaná stezka "Údolím řeky Doubravy".
Ledeč nad Sázavou: Hrad z 1. poloviny 13. století.
Lipnice nad Sázavou: Dominantou je hrad nad městečkem, který patří k našim největším gotickým hradům. Památník Jaroslava Haška v Haškově domku.
Přibyslav: Městská památková zóna. Zámek z r. 1560 s expozicí Hasičského muzea. Gotická věž z r. 1497.
Světlá nad Sázavou: Zámek z r. 1567 se zámeckým parkem. Přírodní rezervace Stvořidla na řece Sázavě.
Žďár nad Sázavou: UNESCO - kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, poutní kostel vybudovaný v l. 1719-1722 ve stylu barokní gotiky Janem Blažejem Santinim-Aichlem.

Příjezd autem od Prahy:

po dálnici D1 směr Brno, na 90 km sjezd z dálnice směr Humpolec, z Humpolce stále po silnici č.34 do Havlíčkova Brodu (asi 20 km); celkem 110 km.

Příjezd autem od Brna:

Po dálnici D1 směr Praha, na 112 km sjezd z dálnice směr Havlíčkův Brod
a po silnici č.38 do Havlíčkova Brodu (asi 18 km); celkem 116 km.

Hromadná doprava

Vlakové nádraží Havlíčkův Brod (15 min. chůze) je důležitá železniční křižovatka. Autobusové nádraží (12 min. chůze).
Více na www.idos.cz.

Kontaktujte nás

Perfektní místo
pro Váš pobyt

Přijměte pozvání do Hotelu U Zlatého lva. Nabízíme ubytování v historickém centru města Havlíčkův Brod v půli cesty mezi Prahou a Brnem. Hotel U Zlatého lva nabízí příjemné ubytování v jedenácti pokojích. Každý pokoj má vlastní osobitý styl a jedinečnou atmosféru.
Zákaznický servis

Náš recepční je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, aby zodpověděl vaše dotazy, pomohl Vám s  rezervací a zajistil, že váš pobyt bude perfektní.

96%
Hodnocení našich hostů

Jsme hrdí na vysokou úroveň spokojenosti hostů, což dokazuje naši vynikající službu. Podívejte se na hodnocení na rezervačních portálech.

Nejlepší ceny
Rezervujte přímo

100% záruka nejnižší ceny

výběr konkrétního pokoje

nadstandartní možnosti platby a rezervace

+

Najděte svůj pokoj

Povinná pole jsou označena *